Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
ANTALYA   al. 315€ või 30 € / k
30.04 Türgi "Kõik hinnas" puhkus eriti hea hinnaga
VAATA LÄHEMALT »
MITU SIHTKOHTA   al. 245€ või 23 € / k
OSTA REIS VEEBIST
VAATA LÄHEMALT »
TIVAT   al. 179€ või 17 € / k
Viimased kohad Montenegro väljumistele
VAATA LÄHEMALT »
KREETA   al. 229€ või 22 € / k
Viimased kohad Kreeta aprillikuu väljumistele!
VAATA LÄHEMALT »
HURGHADA   al. 489€ või 46 € / k
SUUREPÄRASED PAKKUMISED VARAJASE TELLIJA SOODUSTUSEGA EGIPTUSESSE
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

Hakkame soodsamalt lendama

2012.06.08 10:30
Autor: Robert Aps


Reisiguru lugu

Lennukis. © Paladuta Cornelia | Dreamstime.com


Odavlennufirmade ettearvamatud lisatasud võivad põhjustada palju meelehärmi. Leidub neidki, kes nimetavad üllatuslikult arvele lisandunud numbreid suisa röövimiseks päise päeva ajal.

Tarbijatel pole mõtet klienditoele kaebusi esitada, kuna odavlendudega tegelevad firmad teenivadki suure osa kasumist lisateenuste pealt. Jääb üle ise kavalam olla ja end aegsasti kõikvõimalike ebameeldivuste vältimiseks raharöövlite vastu kindlustada. Selleks anname paraja portsu nippe, et lõplikult välja käidav summa broneerimissüsteemis nähtavast hinnast mitmekordseks ei muutuks.

Prindi pardakaart alati välja

Üksikud odavlennufirmad võivad küll naeratuse saatel pardakaardi ise välja printida, kuid valdav enamus palub hoopistükkis krediitkaardi välja otsida. Nimelt küsib Eestistki mitmetesse sihtkohtadesse lendav Ryanair tervelt 40 eurot iga välja trükkimata pileti eest. Selle raha eest võib hea õnne korral saada sama lennukompaniiga edasi-tagasi lennu Tallinna ja Stockholmi vahel.

Veendu oma pagasi mõõtmetes ja kaalus

Igal lennul ei kontrollita kaasavõetava käsipagasi suurust ja kaalu, kui reisija just silmnähtavalt lubatust kaks korda suuremat pagasit lennukile ei tassi. Samas tähendab üks pagasiühik tõesti vaid ühte kotti, mistõttu ei ole lubatud lennule minna ühes käes käsipagas ja teises käekott või mitu kilekotti. Tihtilugu on erandiks duty-free tsoonist ostetud kaubad. Odavlendudele keskendunud lennujaamad võivad olla selle reegli suhtes eriti ranged. Londonisse reisijaid teenindavas Lutoni lennujaamas kontrollitakse ühe käsipagasi ühiku reeglit juba esimeses turvatsoonis.

Väldi hindade kõrghetki

Kõrghooajal tõusvad hinnad ei jäta odavlende puudutamata. Jõulude ja puhkuste ajal on lennupiletid kallimad ning raha on võimalik säästa vähem populaarsemaid aegu valides. Nädalavahetused kipuvad olema tööpäevadega võrreldes kallimad.

Unusta kiire pardaleminek

Mitmed odavlennufirmad pakuvad kiiremat pardaleminekut, ent loomulikult kaasneb sellega lisatasu. Tavalises järjekorras seismine võib kokku hoida 5-10 eurot ühe lennu kohta. Rääkimata sellest, et kui lennukile viib terminali väravast buss, siis segunevad prioriteetse pardalemineku soetanud kliendid teiste reisijatega.

Kohvri asemel vali seljakott

Odavlendajad on märganud, et riidest kotid ja seljakotid tunduvad lennujaama töötajatele visuaalsel vaatlusel kohvritest väiksemad. Seda isegi juhul, kui need on lubatust suuremad. Pagasi kontrollkasti asetamisel on lubatud selle peale istuda ja seda kasti suruda ning raamiga kohvri puhul on selline tegevus välistatud.Soovid reisida maailmas - Tee oma unistus teoks!
Leia parimaid hindu hotellidele, lennupiletitele, rendiautodele ja muudele reisiteenustele
REISIGURU REISIPOEST.

arutelu


REIS SIHTKOHTA:
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.