Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht India India – pead pööritama panev virvarr kõikvõimalikest vastanditest


India – pead pööritama panev virvarr kõikvõimalikest vastanditest


India (.in)

2013.01.02 12:45
Autor: ReisiGuru.ee

India on ekstreemsete äärmuste maa - pead pööritama panev virvarr kõikvõimalikest vastanditest. India lööb pahviks oma suuruse, glamuuri ja vastuolulisusega. Seal elab rohkem kui miljard inimest, räägitakse enam kui 400 keelt ja kasutatakse 22 erinevat ametikeelt.

India

India ainulaadne kultuur on segu hindusitlikest-, islami-, budistlikest-, sikhistlikest, dþainistlikest ja koloniaalsetest traditsioonidest. Vaatamata väga tihedale inimasustusele on Indias ka lugematul hulgal looduskauneid paiku. Nii nagu Indias on palju äärmusi eluolus, on seal palju vastandeid ka looduses – India madalaim looduslik punkt asub allpool merepinda, kuid kõrgeim ulatub merepinnast peaaegu 8600 m kõrgusele; India kaks suuremat jõge kuuluvad maailma 40 pikima hulka, kuid pindalalt suurimad järved on väiksemad Peipsi järvestki; Indias asuvad maailma kõige vihmasemad alad, kus aastas sajab enam kui 12000 mm, kuid ka paigad, kus aastas sajab alla 250 mm.

India võlu on tema ettearvamatus – plaanimuutused ning ootamatud uued ja huvitavad seiklused on seal reisides tavaline. India on proovikiviks paljudele rändajatele - mõned hingavad kergendatult sealt lahkudes ja teistele seevastu jääb see eluaegseks külastuspaigaks.

India

Sikh pilgrim at the Golden Temple (Harmandir Sahib) in Amritsar, India. Autor: Adam Jones

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Indiast 6 looduslikku objekti ja 23 kultuurilist objekti. Kultuurilised objektid nimistus on muuhulgas India mägiraudteed, 8. sajandist pärit Pattadakal’i monumendid Karnataka osariigis India keskosas, Goa osariigi kirikud ja kloostrid India lääneosas, Konârak’i päikesetempel Orissa osariigis India kirderannikul, Tâj Mahal ehk Tadþ Mahal haudehitis Põhja-Indias Uttar-Pradeshi osariigis Agra linnas, Agra kindlustus, Ajanta budistlikud koopamonumendid Maharastra osariigis India keskosas, Humayun’i haudehitis Delhis, Sanchi budistlikud monumendid Madhya Pradesh’i osariigis India põhjapoolses keskosas.

India

Taj Mahal, Agra, India, south face. Autor: Yann

Looduslikud objektid nimistus on Kaziranga Rahvuspark Assami osariigis India kirdeosas, Keoladeo rahvuspark Rajasthani osariigis India põhjaosas, Manas looduskaitseala Assami osariigis, Nanda Devi ja Lillede oru rahvuspargid Uttarakhandi osariigis India põhjaosas, Sundarbans rahvuspark Lääne-Bengali osariigis India kirdeosas, Sahyâdri mäeahelik India lääneosas.

India asub Lõuna-Aasias lääneosas, valdavalt 8. ja 35. põhjalaiuse vahel. Üldiselt jaguneb india kliima kolmeks hooajaks: kuum, vihmane (mussoonid) ja jahe. Parim külastusaeg on novembrist veebruari keskpaigani.

Kui olete külastanud Indiat ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

Täpsem info tegevuste kohta Indias siit

arutelu


REIS SIHTKOHTA: New Delhi
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS New Delhi:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: