Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 515€ või 17 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Rhodosele - üksikud kohad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Austria Murinsel – arhitektuuripärl keset Muri jõge

Murinsel – arhitektuuripärl keset Muri jõge


Austria (.at)

2012.12.21 14:00
Autor: ReisiGuru.ee

Austria lõunaosas, ca 265 tuhande elanikuga Grazi linnas Muri jõel asub innovaatilise arhitektuuriga ja omapärase kaasaegse disainiga tehissaar Murinsel. See saar koosneb erinevatest objektidest, mis kõik on omavahel orgaaniliselt ühendatud. Saar loodi seoses asjaoluga, et Graz oli valitud 2003.a. Euroopa kultuuripealinnaks.

Murinsel koosneb visuaalselt kahest poolest. Üks osa meenutab vees seilavat suurt lotja ja teine pool on nagu vees tagurpidi olev lodi. Ehitise pikkus on 46,6 m, laius 16,6 m ja kõrgus 6 m. Ehitise üks pool on silla abil ühendatud Muri jõe vasempoolse kaldaga ja teine pool samuti silla abil jõe parempoolse kaldaga.

Murinsel – arhitektuuripärl keset Muri jõge

Murinsel in Graz. Autor: Vito Acconci

Murinseli keskel on amfiteater, mis on 240 m2 suur ja mahutab 200 inimest. Saarel asuv kohvik on 160 m2 suur ja mõeldud kuni 100 inimese jaoks. Lava on 60 m2 suurune ja lavatagune ala 40 m2 suurune. Murinselis on ka 40 m2 suurune laste mänguala.

Murinsel – arhitektuuripärl keset Muri jõge

Murinsel, Graz, Österreich. Autor: Hans Weingartz

Saarel toimuvad mitmesugused kontserdid ning teatrietendused ja seda renditakse välja ka ürituste läbiviimiseks. Näiteks võib seal pidada sünnipäeva, korraldada tootetutvustust või läbi viia mõnda muud üritust, kus osalejate arv sobib Murinseli mahutavusega ning kus tahetakse koha huvitava eksterjööri ja interjööri abil saavutada erilist õhkkonda. Talvisel perioodil on Murinselil asuv kohvik avatud esmaspäevast neljapäevani 12.00.–20.00. Reedeti on kohvik avatud 10.00.–24.00. ning laupäeviti ja pühapäeviti 09.30.–24.00.

Murinsel – arhitektuuripärl keset Muri jõge

Murinsel, Graz. Autor: Thisisbossi

Muri jõgi on Doonau lisajõe Drava lisajõgi. Muri jõe pikkus on 438 km. Osaliselt on see jõgi Ungari ja Horvaatia piirijõgi, osaliselt aga Sloveenia ja Horvaatia piirijõgi. Grazi linna Austrias läbib Mur põhja-lõuna suunaliselt pikalt. Grazi vanalinnas on Muri jõega seotult mitmeid kauneid vaateid.

Grazi linna ajalooline keskus koos linna loodeservas asuva Eggenbergi barokklossiga kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse kultuuriobjektina. Linna ajalooline süda on sümbioos Saksa, Vahemere piirkonna ja Balkani kultuurilistest mõjutustest. Sealset vanalinna peetakse erandlikuks näiteks sellest, kuidas erinevaid arhitektuurilisi stiile on võimalik harmooniliselt omavahel integreerida. Vanalinnas on esindatud tüüpilisi hooneid mitmest erinevast ajastust. Mitmed hooned kujutavad endast tõelisi meistriteoseid.


Grazi on ametlikult esmakordselt mainitud 12. sajandi esimesel veerandil. 14 sajandil sai linnast Sise-Austria keskus. Sellele järgnevatel sajanditel ehitati Grazi suur hulk tähelepanuväärseid hooneid. Kaasajal on Grazi vaatamisväärsusteks muuhulgas Eggenbergi loss (ehitust alustati 15. sajandi keskpaigas), Herz-Jesu-Kirche kirik (linna suurim kirik, ehitatud 19. sajandi lõpus), Raekoda vanalinnas, Schloßbergi mägi (kõrgus jalamilt üle 100 m) koos lossivaremetega ja kauni vaatega Grazi linnale, Uhrturmi kellatorn (Schloßbergi mäel, Grazi üks sümbolitest), gooti stiilis toomkirik, kunstimuuseum Neue Galerie, muuseumraudtee Schloßbergbahn, ooperi- ja balletiteater, relvade muuseum Landeszeughaus (umbes 32 tuhat eset, omasuguste seas maailma üks suuremaid muuseume) jne.

Kui olete külastanud Grazi linna ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: