Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Belgia Nemo33 – maailma kõige sügavam sukeldumisbassein

Nemo33 – maailma kõige sügavam sukeldumisbassein


Belgia (.be)

2012.12.20 15:59
Autor: ReisiGuru.ee

Euroopa Liidu pealinnas Brüsselis paikneva Nemo33 basseini maksimaalne sügavus on 34,5 m. Seda peetakse maailma kõige sügavamaks avalikkusele kättesaadavaks basseiniks. Veekogus Nemo 33-s on peaaegu 2,8 miljonit liitrit ehk peaaegu 2800 m3. Veetemperatuur basseinis hoitakse pidevalt 30 °C lähedal. Seejuures kasutatakse Nemo33-s kõrgfiltreeritud allikavett, kuhu pole lisatud kloori.

Nemo33 teeb huvitavaks asjaolu, et see ei ole lihtsalt tavaline kuubi kujuline bassein. Näiteks on seal umbes 10 m sügavusele rajatud mitu koobast, mis võimaldavad vee all pea veest välja pista! Basseinil veealusel osal on mitmel pool ka aknad. Need võimaldavad basseinist väljaspool olevatel inimestel jälgida basseini erinevatel sügavustel toimuvat. Huvitavaid vaateid basseinis toimuvale pakub näiteks sukeldumiskompleksis asuv Tai restoran.

Nemo33 – maailma kõige sügavam sukeldumisbassein

Nemo 33, Brüssel. Autor: Kaschkawalturist

Nemo33 loodi 2004.a. erinevatel eesmärkidel. Sügav bassein rajati ühest küljest sukeldumise koolituste läbiviimiseks; teisest küljest meelelahutuslikel eesmärkidel ning kolmandaks selleks, et pakkuda filmitööstusele kohta süvaveevõtete jaoks. Praegusel ajal pakutakse sukeldumisvõimalust alates kaheksandast eluaastast igas vanuses inimestele – nii lastele (kes on 8 aastased või vanemad), teismelistele, täiskasvanutele kui ka vanuritele, kusjuures erinevate oskuste ja vajadustega inimestele pakutakse erinevaid koolitusi ja erinevaid sukeldumisvõimalusi erinevatele sügavustele.

Näiteks 30 m sügavusele võivad sukelduda professionaalsed sukeldujad või need, kes läbivad spetsiaalse edasijõudnute sukeldumiskursuse. 34,5 m sügavusele lubatakse sukelduda aga üksnes neil, kellel on ette näidata vähemalt 20 varasema sukeldumise kogemus. Üle 20 m sügavusel ei tohi viibida üle 10 minuti. Sukeldujad võivad sukelduda ka isikliku varustusega. Näiteks võivad nad kasutada isiklikku sukeldumismaski, hingamistoru, suletud lesti, väikest veealust kaamerat jne. Sukeldumiskompuutri kasutamine on kohustuslik. Isikliku puudumisel saab sukeldumiskompuutri laenutada kohapeal.

Nemo33 – maailma kõige sügavam sukeldumisbassein

One of the underwater houses at NEMO, with the 33m deep pit in the background. Autor: John Greenwood

Väga oluline on, et sukelduma minnes oleks kaasas oma kaassukelduja (buddy). Ilma kaassukeldujata Nemo33-s sukelduma lihtsalt ei lasta. Professionaalsete sukeldujate jaoks on see mõistagi üldteada, et sukelduda ei tohi kunagi üksinda. Kaassukeldujad valvavad, kontrollivad ja vajadusel aitavad teineteist.


Nemo33 esmane prioriteet on täielik turvalisus. Väidetavalt on Nemo33-s seni toimunud enam kui 200 tuhat sukeldumist ning nende jooksul pole juhtunud mitte ühtegi õnnetust. Teine oluline prioriteet on pakutavate teenuste kõrge kvaliteediga ühendatud kasutamismugavus. Just seetõttu on ka nõuded basseini veele väga kõrged (väga hea läbipaistvusega, joodav, lõhnatu, suhteliselt kõrge temperatuuriga).

Nemo33 on avatud kõikidel päevadel aastas. Osadel kellaaegadel on Nemo33 reserveeritud professionaalidele, kuid kõikidel päevadel on vähemasti mõned tunnid keskus asjaarmastajate päralt. Keskuse kõrghooaeg kestab 1. novembrist 30. aprillini. Sel perioodil võib vaba sukeldumisaja saamine olla keeruline. Kohale palutakse alati tulla umbes tund aega enne sukeldumise algust.

Sertifitseeritud sukeldujatele maksab sukeldumine 22 eurot ühe sukeldumise kohta. Mittesertifitseeritud sukelduja puhul on ühe sukeldumise tasu 30 eurot. Gruppidele alates kümnest inimesest tehakse grupisoodustusi.

Nemo33 on ideaalne koht lastele sukeldumisega alguse tegemiseks. 8–10 aastastele lastele pakutakse 1 tunni pikkust sukeldumiskoolitust kuni 2,5 m sügavusele ning see maksab 45 eurot. 10–12 aastastele lastele on maksimaalne sügavus 5 m ja 1 tunni koolituse hind samuti 45 eurot. Edasijõudnute kursus 10– 12 aastastele lastele võimaldab sukeldumist kuni 6 m sügavusele, kestab 2,5 tundi ja maksab 99 eurot. Seejuures on oluline, et lapsed saavad Nemo 33-s sukelduda üksnes sukeldumisinstruktori järelevalve all.

Kui olete Brüsselis asuvat Nemo33 sukeldumisbasseini külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: