Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Pakistan Seigeldes Pakistanis ühe vaatamisväärsuse juurest teise


Seigeldes Pakistanis ühe vaatamisväärsuse juurest teise


Pakistan (.pk)

2012.11.30 07:06
Autor: ReisiGuru.ee

Pakistanis asuvad Aasia maalilisemad maastikud ja põnevad matkarajad. Erinevate rahvuste kultuurid ning kohalike soe külalislahkus teevad sellest iidse tsivilisatsiooni ja traditsioonidega maast ahvatleva sihtkoha eelarvamusteta maailmaavastajatele. Pakistani ja Hiina piiril asub muuhulgas maailma kõrguselt teine mägi K2, millel kõrgust merepinnast 8611 m.

Ðveits

K2 is in the background left. Autor: Jan Reurink

Tänu maastike ja klimaatiliste piirkondade suurele vaheldusrikkusele on Pakistanis väga mitmekesine taimestik. Ka Pakistani loomariik on rikas. Haruldastest loomadest võib Pakistanis kohata näiteks lumeleopardi, Aasia gepardit või Induse jõe delfiini. Kokku elab Pakistanis imetajaid enam kui 170 liigist, linde enam kui 650 liigist, roomajaid peaaegu 180 liigist, kahepaikseid 22 liigist, magevee kalu peaaegu 200 liigist ja selgrootuid umbes 5000 liigist.

Ðveits

Sunday textile market on the sidewalks of Karachi, Pakistan. Autor: Steve Evans

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Pakistanist 6 kultuurilist objekti. Need on Moenjodaro arheoloogilised varemed Pakistani põhjaosas; Pakistani põhjaosas Takht-i-Bahi budistlikud varemed ja naabruses asuva linnavaremed Sahr-i-Bahlol’s; Tsitadell ja Shalamari aiad Pakistani põhjapoolses idaosas Lahores; Makli ajaloolised monumendid Pakistani lõunaosas; Rohtase kindlus Pakistani kirdeosas; Taxila arheoloogiline koht Pakistani kirdeosas.

Pakistan

Tomb of Mohamad Ali Jinnah

Pakistan asub Lõuna-Aasias, peamiselt 24. ja 37. põhjalaiuse vahel. Seal on kolm põhilist aastaaega: jahe (oktoobrist veebruarini), palav (märtsist juunini) ja vihmane (juulist detsembrini), kuid suurest territooriumist tingituna kõiguvad perioodide ajad riigi erinevates osades.

Ðveits

Decorated bus in Pakistan

Kui olete külastanud Pakistani ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Islamabad
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Islamabad:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: