Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Keenia Nairobi rahvuspark


Nairobi rahvuspark


Keenia (.ke)

2012.11.06 12:56
Autor: ReisiGuru.ee

Nairobi rahvuspark asub Kenya lõunaosas, riigi pealinna Nairobi (enam kui 3,1 miljonit elanikku) vahetus lõunapoolses naabruses, umbes 7 km kaugusel kesklinnast. Suurlinn on rahvuspargile nii lähedal, et linna paljud kõrghooned on rahvuspargi alalt nähtavad. Nairobi rahvuspargis kaitstakse eeskätt Athi-Kapiti ökosüsteemi. Park asub merepinnast 1530–1760 m kõrgusel. Rahvuspargi pindala on 117,21 km². Vaatamata asjaolule, et võrreldes palju teiste rahvusparkidega Aafrikas on Nairobi oma suhteliselt väike, on sealne elusloodus väga suure liigirikkusega. Nairobi rahvuspark loodi 1946.a., olles sellega Kenya esimene rahvuspark.

Nairobi rahvuspark

Nairobi (Kenya) Skyline from the city center. Autor: Nite Owl

Põhja-, ida- ja lääne poolt on Nairobi rahvuspark piiratud elektritaraga. Pargi lõunapiiriks on Mbagathi jõgi. Teisel pool jõge paikneb Kitengela kaitseala. Jõgi piirab piirkonnas inimeste liikumist, kuid paljud kaitsealadel elavad loomad ületavad seda jõge regulaarselt.

Nairobi rahvuspark

Purple Grenadier - male, Nairobi National Park. Autor: Lip Kee Yap

Rahvuspargi alal on päevased keskmised temperatuurid maist augustini 20°C–22°C ning septembrist aprillini 23°C–26°C. Öised keskmised temperatuurid on aastaringselt 10°C–14°C. Sademeid on aastas enam kui 1000 mm. Kõige vähem sademeid (kuni 35 mm kuus) on perioodil juunist septembrini. Kõige enam sademeid (175–225 mm kuus) on aprillis ja mais. Ülejäänud kuudel on sademeid 60–150 mm. Juulist septembrini on igas kuus 3 – 4 sajupäeva. Samas aprillis, mais ja novembris on 13 – 16 sajupäeva.

Nairobi rahvuspark

Elephant in kenya. Autor: Frontier

Olulise osa rahvuspargi alast katab väheste akaatsiapõõsastega rohtla, kus kasvavad muuhulgas küpressid. Lehtmetsades kasvavad näiteks õlipuud ja krootonid ning leidub ka viigipuid. Osa taimi on endeemsed, olles iseloomulikud üksnes Nairobi piirkonnale. Selliseks taimedeks on näiteks kohalik piimalill ja kohalik driimia.

Nairobi rahvuspark

A lone giraffe in Nairobi National Park. Autor: Magnus Manske

Nairobi rahvuspargis elavad teiste seas aafrika pühvlid, jõehobud, lõvid, kaelkirjakud, leopardid, paavianid, teravmokk-ninasarvikud, vesivohlud, Burchelli sebrad, gepardid, kongonid, Granti gasellid, Thomsoni gasellid, gnuud, impalad, hüäänid jne. Loomade liikumist piirkonnas mõjutab muuhulgas asjaolu, et Mbagathi jõgi on rahvuspargi piirkonnas üles paisutatud. Seetõttu kogunevad näiteks gnuud ja sebrad, kes niiskel aastaajal elavad väljaspool rahvuspargi territooriumi, põuaperioodil rahvuspargi alale. Rahvuspargi loomastik ongi kõige liigirikkam just kuival perioodil. Nairobi rahvusparki peetakse muuhulgas Kenya üheks paremaks ninasarvikute kaitsealaks. Erinevaid linnuliike elab Nairobi rahvuspargi alal ligikaudu 500. Teiste seas elavad seal ka jaanalinnud ja raisakotkad.

Nairobi rahvuspark

Great White Pelicans in Kenya. There are flamingoes in the background. Autor: Chris Makarsky

Alates 1963. aastast tegutseb Nairobi rahvuspargi alal, peamise sissepääsu läheduses, vigastada saanud ja orvuks jäänud loomade pelgupaik. Eeskätt tuuakse sinna elevandi- ja ninasarvikupoegi ja seda kõikjalt Kenyast. Peale seda kui loomad on üles turgutatud, lastakse nad valdavalt vabasse loodusesse tagasi.

Nairobi rahvuspark

Nairobi National Park, Kenya. Autor: Ludovic Hirlimann

Nairobi rahvuspark on Kenya pealinnapiirkonda külastavate turistide peamine huviväärsus. Juulis ja augustis on eriliseks huvipakkuvaks „etenduseks“ sebrade ja gnuude massiline ränne. Pidevalt on turistide huvi keskmes vigastada saanud või orvuks jäänud loomade pelgupaik, aga ka näiteks ninasarvikud või lõvid. Erinevalt paljudest teistest rahvusparkidest Aafrikas, mis asuvad suuremast inimasustusest eemal ja on raskesti ligipääsetavad, on Nairobi rahvusparki pääsemine lihtne, sest park asub suurlinna vahetus naabruses. Rahvuspargis on 7 sissepääsu, milledest 5 on kasutatavad ka turistide poolt. Pilet maksab mitte Ida-Aafrika riikide elanikele täiskasvanute puhul 40 USD ja õpilaste ning laste puhul 20 USD.

Kui olete Keenias asuvat Nairobi rahvusparki külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Nairobi
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Nairobi:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: