Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Nepal Mägimatka olemus


Mägimatka olemus


Nepal (.np)

2012.11.05 11:16
Autor: Indrek Tammemägi

Mis on mägimatk?


Kõige lihtsamini öeldes kujutab mägimatk endast aeglast jalutamist mägises piirkonnas, tavaliselt rohkem, kui 3000 meetrit üle merepinna.
Kuidas näeb välja tavaline matkapäev? Ärkamine toimub vara, tavaliselt kell 6-6.30. Järgneb hommikusöök, varustuse kokkupakkimine. Teele asutakse kella 8.30-9.00 vahel. Tavaliselt on sellel kellaajal ilm külm (kuni 5 kraadi sooja), sest päike orgudesse veel ei paista. Nii umbes tunni jooksul on keha üles ärganud ja päeva nautimine võib alata.


Mägimatk

Rada Manangist Tilicho järve äärde Annapurna looduskaitsealal Nepalis. Autor: Indrek Tammemägi.

Tavaliselt tehakse puhkepause iga 1,5-2 tunni tagant, kuid see võib väga palju varieeruda, olenevalt grupi koosseisust ja maastikutingimustest. Lõunapaus on kella 13-14 vahel ja järgmisse ööbimispaika jõutakse juba kella 16-17 paiku, nii et päeva pikkuseks kujuneb tavaliselt 6-7 tundi. Päeva pikkus oleneb näiteks eesolevate kurude ületamisest ja telkimiskohtade asukohast. Telkidesse kobitakse juba kella 19 paiku, sest väljas on külm ning väsimus kontides.


Mägimatk

Tilicho järv ja Suur Barjäär Nepalis. Autor: Indrek Tammemägi.

Tavaliselt kannab igaüks oma varustust ise, seljakoti raskuseks on 10-20kg. Kui on tegu juba pikemate matkadega (nn. ekspeditsiooni stiilis, Kailashi või Kanchenjunga matk) siis kannavad varustust kas hobused, muulad või selleks palgatud kandjad.

Varustuse poole pealt on väga olulised sissekäidud matkasaapad, mis kaitsevad jalalaba ja hüppeliigest vigastuste eest, samuti soojad riided.

Mägimatkade tavaline kaaslane on harjumine suureneva kõrgusega. Keha reageerib sellele hingeldamisega, peavaluga ja kiire väsimusega. Selleks, et harjuda, tuleb teha puhkepäevi ja aeglasemalt kõrgemale liikuda. Jalgsi matkamise eelis on see, et inimene tajub paremini ümbruskonda ja kuna mägimatk erioskusi ei nõua, saab sellega hakkama igas vanuses terve inimene.

Kui olete osalenud mägimatkadel ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.Kanchenjunga lõuna Ja põhja baaslaager
Ekspeditsioon Himaalajas, Ida-Nepalis, maailma kõrguselt kolmanda mäe jalamile. Algus 21.09.13 (31 päeva)

al. 2900 €

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Kathmandu
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Kathmandu :SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: