Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Türgi Türgi – suvemõnude ja mere nautijate meelispaik


Türgi – suvemõnude ja mere nautijate meelispaik


Türgi (.tr)

2012.10.30 20:22
Autor: ReisiGuru.ee

Türgi on riik, mis asub suvemõnude ja mere nautijate jaoks ideaalses asukohas Musta mere, Vahemere ja Egeuse mere vahel. Türgi rannajoone pikkus on umbes 7200 km. See rannajoon on väga liigendunud, mistõttu seal asub palju ujumiseks ja merega seotud aktiivseks tegevuseks sobivaid lahtesid. Türgi peamistes rannikukuurortites on suvepäevade õhk parajalt soe (keskmine temperatuur 30°C–34°C) ning veetemperatuurid õhu omast vaid 3–6 kraadi jahedamad. Seetõttu on loomulik, et Türgi on paljude turistide jaoks eeskätt rannamõnude nautimise piirkond.

Türgi

Mount Olympos, Turkey. Autor: Giray

Türgi on siiski palju enamat kui meri ja rannad. Sellel maal on väga rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand. Piirkonna ajaloolised vaatamisväärsused on seotud nii Vana-Kreeka, Vana-Rooma, Bütsantsi keisririigi, araablaste Kalifaadi kui ka Ottomani impeeriumiga. Väga populaarsed on Türgi turud ja laiemalt mitmesugused ostukohad. Euroopa ja Aasia piirile jääv Istanbul kuulub aga kogu maailmas kõige populaarsemate turismilinnade hulka.

Blue Mosque, Istanul

Blue Mosque, Istanul© Blue mosque | Dreamstime.com


UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Türgist 9 kultuurilist objekti ja 2 looduslik-kultuurilist objekti. Kultuurilised objektid on Trooja ajaloolise linna ala Türgi looderannikul, Safranbolu linn Türgi põhjaosas, Divri?i suur moðee ja haigla idapoolses keskosas, kunagise hetiidide riigi pealinna Hatuða varemed Türgi põhjapoolses keskosas, Istanbuli ajaloolised alad Türgi loodeosas, Nemrut Da? ehk Nemruti mägi koos sealsete suuremõõtmeliste mälestussammastega Türgi kaguosas, Çatalhöyük’i neoliitikumi ala Türgi lõunaosas, Selimiye moðee ja selle sotsiaalne kompleks Edirne linnas Türgi Euroopa-osas, Xanthose ajalooline ala Türgi lõunarannikul koos Letoon’i pühamuga. Looduslik-kultuurilised objektid on Göreme rahvuspark koos Cappadocia mägialaga Kesk-Türgis ning Hierapolis-Pamukkale ala Türgi edelaosas.

Türgi

Göreme valley open air museum; Cappadocia, Turkey. Autor: Georges Jansoone

Viimastel aastatel on Türgit külastavate välisturistide arv väga jõudsalt kasvamas. Veel 2006.a. külastas Türgit „ainult“ 18,5 miljonit välisturisti. 2011.a. oli see näitaja aga juba enam kui 30 miljonit.

Türgi

Cebeci Village Beach, Kand?ra, Kocaeli, Turkey. Autor: Ömerulusoy

Türgi asub valdavalt Aasia lääneosas Väike-Aasia- ehk Anatoolia poolsaarel ja vähesel määral Euroopa kagunurgas (Musta mere, Marmara mere ja Egeuse mere vahel). Türgi asub peamiselt 36. ja 42. põhjalaiuse vahel. Oma asukoha ja suuruse tõttu on seal seitse kliimaregiooni. Kõige rohkem erinevad kliima poolest sisemaa ja rannikualad. Sisemaal on väga külmad talved ning palavad ja kuivad suved, rannikul seevastu pehmemad talved ning palavad ja niisked suved.

Türgi

A street vendor selling his ware on a cart in Laad Bazaar, Hyderabad near Charminar. Autor: Julia Gross

Parim külastusaeg on kevadel ja sügisel, sest siis on Vahemere ja Egeuse mere kallastel ilusad ilmad. Mustamere kuurortide parim külastus aeg on aprillist septembrini.

Türgi

Boy standing in the front of a lantern store in the Grand Bazaar in Istanbul, Turkey. Autor: Marc TarlockKui olete Türgit külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Antalya
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Ankara:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: