Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Tai Tai – aastaringne soe ja päikeseline kliima


Tai – aastaringne soe ja päikeseline kliima


Tai (.th)

2012.10.14 22:39
Autor: ReisiGuru.ee

Tai Kuningriik on Aasia üks kõige enam külastatumaid riike. Põhjuseks on Tai looduse hingematva ilu, aastasadu vanade Templite, üle maailma tuntud külalislahkuse, eksootilise köögikultuuri ning kunagise suure ja võimsa Kuningriigi mälestiste vastupandamatu kombinatsioon. Ja loomulikult aastaringne soe ning päikseline kliima.


Tai

Beach at Ko Phangan. Autor: Alon Laudon

Tai rannajoone pikkus on enam kui 3200 km. Seal asub suurel hulgal imekauneid liivarandu ning sadu väikeseid saari ja saarekesi. Lisaboonuseks on aastaringselt soe õhu- ja meretemperatuur ning väga mitmekesine mereelustik. Seetõttu on Tai väga hinnatud turismisiht rannamõnude nautijate, ujujate, sukeldujate ja snorgeldajate seas.


Tai

The beach of Poda island with long-tail boats, Krabi, Thailand. Autor: Kallerna

Kultuurihuvilistele on Tais suur hulk arheoloogilisi vaatamisväärsusi, sh budistlikke templeid, aga ka mitmekesiseid muuseume ja hulgaliselt festivale, mida leidub väga erinevale maitsele.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Taist kaks loodusobjekti (enam kui 6000 km2 suurune Dong Phayayen-Khao Yai metsaala Kambodþa piiri lähedal ning Huai Kha Khaeng’i ja Thungyai Naresuan’i looduskaitsealad Birma piiri lähedal) ja kolm kultuurilist objekti (Ayutthaya linna ajalooline ala; Sukhothai-Kamphaeng Phet’i-Si Satchanalai ajaloolised alad, Ban Chiang’i muinasasula).


Tai

Ayutthaya historical park. Autor: Evilarry

Bangokis on hiiglaslikena tunduvaid turge, kus võib osta väga laias valikus kaupa väga laial hinnaskaalal. Lisaks on maailmakuulus Tai köök, kus kasutatakse palju ürte ja maitseaineid.

Tai Kuningriik asub Lõuna-Aasias, 6. ja 19. põhjalaiuse vahel. Tai põhjapoolne osa asub Indohiina poolsaarel ja lõunapoolne osa malaka poolsaarel. Riigi loode- ja lääneosa on mägine. Põhja pool on kuum periood märtsist maini ja vihmane periood juunist juulini, temperatuurid on keskmised. Kirde- ja kesk osa on parem vältida märtsist maini (kuumal perioodil), kuna temperatuurid võivad tõusta üle 40°C. Vihmaperiood on juulist oktoobrini. Lõunas on temperatuurid aastaringselt pea ühesugused, randu ja saari lõunas on hea külastada ajal, mil ülejäänud Tais on liiga palav.


Tai

Thailand

Kõrgturismihooaeg on Tais novembrist märtsini ning juulist augustini, sel ajal on hinnad kõrged ja rahvast palju.


Tai

Tuk-tuk in Sukhothai, Thailand. Autor: Ilya Plekhanov

Täpsem info tegevuste kohta Tais siit

Kui olete Taid külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Bangkok
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Bangkok:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: