Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 710€ või 23 € / kuus

Aastavahetuse pakkumised puhkuseks päikese all

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 4 495€ või 147 € / kuus

Boliivia 2018 kevad

Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 169€ või 6 € / kuus

Hinnad maas 10.12 JA 12.12 VÄLJUMISELE HURGHADASSE

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 339€ või 11 € / kuus

Erihinnad Hurghadasse väljumistele 14 ja 17.12 ( 14 ja 11ööd)

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 549€ või 51 € / kuus

Hiina 2018 uusaastapidustuste reis

Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Saksamaa Kas teadsid, et Euroopa Liidu liikmesriikide kõrgeim monument asub Leipzigis

Kas teadsid, et Euroopa Liidu liikmesriikide kõrgeim monument asub Leipzigis


Saksamaa (.de)

2012.08.30 22:37
Autor: ReisiGuru.ee

Euroopa Liidu liikmesriikide kõrgeim monument on Leipzigis asuv Leipzigi lahingu ehk Rahvastelahingu monument, millel on kõrgust 91 meetrit.


> Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Rahvastelahingu monument (saksa keeles Völkerschlachtdenkmal), mis on pühendatud 1813.a. Leipzigi lähedal toimunud Rahvastelahingule, on Leipzigi üks tähtsamatest vaatamisväärsustest. Monumendil on pikkust 80 m, laiust 70 m ja kõrgust 91 m. Monumendi rajamisega tehti algust 1898.a, kuid ettepanek suurejoonelise monumendi rajamiseks tehti juba 1814.a. Monument avati 1913.a. oktoobris ehk Rahvastelahingu 100-ndal aastapäeval. Monumendi rajamiseks eemaldati 82 tuhat m3 pinnast ja kasutati 26500 graniitblokki. Monumendi rajamine läks maksma 6 miljonit tollast marka ehk kaasaja rahaväärtust arvestades peaaegu 55 miljonit eurot. Monument rajati peamiselt annetajate, Leipzigi linna ja spetsiaalsest loteriist saadud rahadega.


Kas teadsid, et Euroopa Liidu liikmesriikide kõrgeim monument asub...

Völkerschlachtdenkmal. Autor: Defector

Rahvastelahingu monument on kaetud graniidiga. Monumendi tipus on vaateplatvorm. Monumendi jalamilt vaateplatvormini on 500 trepiastet. Mälestusmärgi alus on nelinurk, küljepikkusega 124 m. Monumendi kuppel on kaunistatud germaanlaste kujudega, olles inspireeritud Vana-Egiptuse ja Assüüria skulptuuridest. Monumendi kõrval asub suur tiik; ümbruses kasvavad aga tammed – need on meheliku tugevuse sümboliks. Tammede kõrval kasvavad igihaljad puud – need sümboliseerivad naiselikku viljakust. Monumendi 12 m kõrgune keskne figuur memoriaali esiküljel kujutab endast taevavägede juhti, õiguse ja kohtumõistmise, armu ja halastuse inglit Miikaeli. Peaingel Miikaelil on ka sõdurite kaitseingli kuulsus.

Monumendi sees olev saal jutustab justkui kahte lugu. Esimeses „loos“ on krüpt ehitud kaheksa suure raidkujuga, mis kujutavad endast langenud sõjameeste päid. Iga sellise raidkuju ees on kaks väiksemat (inimsuurust) raidkuju, mis kujutavad nn surma valvureid. Teises „loos“ on neli 9,5 m kõrgust raidkuju, isikustatud voorust, mis esindavad vaprust, usu tugevust, ohvrimeelsust ja viljakust. 2003.a. algasid Rahvastelahingu monumendi rekonstrueerimistööd. Need tahetakse lõpetada Rahvastelahingu 200-ndaks aastapäevaks aastal 2013.
Rahvastelahingu mälestusmärgi lähedal väikeses pargis on metallaiaga piiratud ala sees kuubikujuline kivi, millel paistab kaugele kiri „Napoleon“. Seda mälestusmärki tuntakse Napoleoni kivina.

Leipzigi lahingu ehk Rahvastelahingu pidasid ühelt poolt Venemaa, Austria, Preisi ja Rootsi koalitsioon ning teiselt poolt Prantsusmaa oma liitlastega. Lahing peeti 16–19. oktoobril 1813 Leipzigi lähistel. Lahingust võttis koalitsiooni poolel osa kuni 365 tuhat (teistel andmetel kuni 430 tuhat) meest ja Prantsusmaal erinevatel andmetel 190–210 tuhat meest. Peale seda kui Prantsusmaa oli kaotanud üle 70 tuhande mehe (neist 20 tuhat vangilangenuina) ja peaaegu kõik kasutuses olnud suurtükid, oli Prantsusmaa vägi 19. oktoobri hommikul sunnitud taganema. Koalitsiooniarmee kaotas selles lahingus umbes 54 tuhat meest. Leipzigi lahingu tulemusena vabanes Reini jõest ida pool asuv ala Prantsusmaa ülemvõimust. Rahvastelahingu monument asub ajaloolise lahinguvälja selles osas, kus Napoleon andis käsu oma vägede tagasitõmbumiseks. Tänapäeva asub see Leipzigi linna kaguosas.

Kui olete Saksamaal asuvat Rahvastelahingu monumenti külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohtapakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: