Uus-Meremaa - ReisiGuru.eeUus-Meremaa (.nz)

Uus-Meremaa suurimad elamused on seotud saarte hingematvalt kauni loodusega ja pikaajalisest eraldusest tingitud suure hulga endeemiliste looma- ja taimeliikidega. Koguni enam kui 80% Uus-Meremaa põlistest soontaimedest on omased ainult sellele saareriigile. Roomajatest võib seal kohata näiteks unikaalseid tuataarasid, keda nimetatakse liigi 200 miljoni aasta pikkuse ajaloo tõttu ka elavateks fossiilideks. Vähemalt sama huvitavad on samuti roomajate hulka kuuluvad gekod. Saartel elab ka mitmeid haruldasi ämblikke ja putukaid. Uus-Meremaa vetes elab aga oluline osa maailma vaaladest, delfiinidest ja pringellastest, mistõttu mereloomade jälgimine on seal väga populaarne turismiatraktsioon.

Uus-Meremaa on hea paik mägedes ronimist ja jalgsi matkamist harrastajate jaoks. Selleks tarbeks on loodud suur hulk spetsiaalseid radu. Neist kuulsaim on 53,5 km pikkune Milford Track, mis kulgeb Lõunasaare edelaosa mägedes ja parasvöötme vihmametsades.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Uus-Meremaalt kaks looduslikku objekti ja üks looduslik-kultuuriline objekt. Nimetatud looduslikud objektid on Uus-Meremaale kuuluvad arktilised saared (kogupindala 765 km2, paiknevad 47. ja 53. lõunalaiuse vahel) ning Lõunasaare 26 tuhande km2 suurune edelaosa, mida tuntakse maoori keelse nimega Te Wahipounamu. Maailmapärandi nimistusse kuuluvaks looduslik-kultuuriliseks objektiks on Põhjasaare keskosas asuv 796 km2 suurune Tongariro rahvuspark. Uus-Meremaad külastab aastas enam kui 2,4 miljonit turisti.


Pealinn: Wellington
Rahaühik: dollar (NZD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise, maoori ja Uus-Meremaa viipekeel
Rahvaarv: 0 tuh.
Suunakood: 64
Ajavöönd: GMT 12
Pindala: 267710 km2


Uus-Meremaa paikneb Okeaanias Uus-Meremaa saartel, põhiliselt 35. ja 47. lõunalaiuse vahel. Uus-Meremaa asub põhiosas kahel saarel, milleks on Põhjasaar ja Lõunasaar. Väiksemad saared on nendega võrreldes tühise pindalaga. Põhjasaare lõunakaldal asuv Wellington on maailma lõunapoolseim pealinn.

Uus-Meremaad kohta kasutatakse ka maoorikeelset nime "Aotearoa" ('Pika Valge Pilve Maa').

Uus-Meremaa Põhjasaar, eriti selle rannikualad, on oluliselt tihedama inimasustusega kui Lõunasaar. Viimases on edela- ja lääneosas inimasutuse tihedus väiksem kui 1 inimene km2 kohta.

Uus-Meremaa valdustesse kuuluvad ka Cooki saared ja Niue, mis on iseseisvad, aga ainult vaba assotsiatsioonina.

Uus-Meremaa, Hawaii ja Lihavõttesaar moodustavad antropoloogide sõnul Polüneesia Kolmnurga.

Uus-Meremaa on märkimisväärne just tema geograafilise eraldatuse tõttu, olles eraldatud Austraaliast loodesse Tasmani mere poolt, üle 2000 kilomeetri (1250 miili). Lähimad naabrid põhjas on Uus-Kaledoonia, Fidþi ja Tonga.

Uus-Meremaal valitseb pehme mereline parasvöötme kliima. Riigi lõunaosas on aastakeskmine temperatuur 10°C lähedal ja põhjaosas 16°C lähedal. Mõõdetud kõrgeim temperatuur on enam kui 42°C ja mõõdetud madalaim temperatuur ?25.6°C. Sademeid sajab enamikes piirkondades aastas üle 1000 mm. Eriti rohkesti on sademeid Lõunasaare läänerannikul. Samas on mõnel pool Lõunasaare keskosas sademeid aastas alla 500 mm.

Uus-Meremaa Põhjasaare lõunaosa Wellingtoni piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid juunist augustini 11?–12?C, aprillis, mais, septembris, oktoobris ja novembris 14?C–17?C ning detsembrist märtsini 19?C–21?C. Öised keskmised temperatuurid on juunist septembrini 6?C–8?C, aprillis, mais, oktoobris ja novembris 9?C–11?C ning detsembrist märtsini 12?C–14?C. Sademeid on aastas enam kui 1200 mm. Aprillist kuni novembrini sajab igal kuul 100 kuni 150 mm. Kõige sademetevaesem kuu on veebruar, mil sajab umbes 60 mm. Põhjasaare põhjaosas Aucklandi piirkonnas päevased keskmised temperatuurid juunist septembrini 14?–16?C, mais ja oktoobris 17?C–18?C ning novembrist aprillini 20?C–24?C. Öised keskmised temperatuurid on juunist septembrini 7?C–9?C, aprillis, mais, oktoobris ja novembris 10?C–12?C ning detsembrist märtsini 14?C–16?C. Sademeid on aastas enam kui 1200 mm. Aprillist kuni septembrini sajab igal kuul 100 kuni 150 mm. Kõige sademetevaesem kuu on veebruar, mil sajab umbes 65 mm.

Uus-Meremaad on hea külastada igal aastaajal.

MUUDATUSED IMMIGRATSIOONISEADUSES

29. november 2010 kehtima hakkanud süsteem

Viisa (visa) lubab reisijal riiki siseneda ja riigis viibida (eeldusel, et talle antakse sissepääsu luba). Sissepääsu luba (entry permission) taotletakse riiki saabudes. Selleks tuleb koha peal täita saabumise kaart. Sissepääsu loa andmisest keeldutakse üldjuhul järgnevatel juhtudel:

  1. kui reisijal on kaasas keelatud aineid (nt. narkootikumid),
  2. reisija kohta on ilmsiks tulnud kompromiteeriv info, mida enne viisa andmist ei teatud
  3. reisija on oma viisa saanud pettuse teel või valeinfot esitades

Riigis viibimine kuni kolm kuud

Eesti kodanikud peavad riiki saabudes taotlema sissepääsu loa (tasuta) ja viisa (tasuta), et riigis viibida (kuni kolm kuud). Kohustuslik on tagasisõidupileti ja piisavate rahaliste vahendite olemasolu või tõend selle kohta (nt. krediitkaardi väljavõte), pass peab kehtima vähemalt kolm kuud peale riigist lahkumise kuupäeva. Juhul kui teie plaanid koha peal muutuvad ja soovite viibida Uus-Meremaal kauem kui 3 kuud tuleb koha pealt taotleda pikema kehtivusega (kuni 9 kuud) viisa (hinnad sõltuvad viisatüübist). Uus viisa peab teil olema käes enne 3 kuu möödumist teie saabumisest.

Riigis viibimine kuni üheksa kuud

Juhul kui teate juba enne reisi, et plaanite viibida Uus-Meremaal kauem kui 3 kuud tuleb juba enne reisi taotleda pikema kehtivusega (kuni 9 kuud) viisa (hinnad sõltuvad viisatüübist). Riiki saabudes peate taotlema sissepääsu loa (tasuta), et riiki siseneda.
Kohustuslik on tagasisõidupileti ja piisavate rahaliste vahendite olemasolu või tõend selle kohta (nt. krediitkaardi väljavõte), pass peab kehtima vähemalt kolm kuud peale riigist lahkumise kuupäeva.

VIISADE TAOTLEMINE

Avaldusi töö- ja puhkuseprogrammi viisade taotlemiseks saab esitada elektrooniliselt aadressil www.immigration.govt.nz. Samalt lehelt saab informatsiooni ka sobivuskriteeriumite ning elamis-, töötamis- ja õppimisvõimaluste kohta Uus-Meremaal. Sealt leiab ka instruktsioonid elektrooniliseks viisa taotlemiseks.

TÖÖ- JA PUHKUSEPROGRAMMI KOKKULEPE

2. aprillil 2007 jõustus Uus-Meremaa töö- ja puhkuseprogrammi (Working Holiday Scheme) kokkuleppe. Kokkuleppe alusel saab 100 Eesti noort vanuses 18 kuni 30 aastat reisida ja töötada ühe aasta jooksul Uus-Meremaal. Loe lähemalt: http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/workingholiday/estoniawhs.htm
Selle võimaluse kasutajad ei tohi töötada sama tööandja juures kauem kui kolm kuud.

Suursaatkond Varssavis:

Dom Dochodowy, 5. korrus
Al. Ujazdowskie 51
Warsaw 00-536
POLAND
tel (48 22) 521 0500
faks (48 22) 521 0510
e-mail: nzwsw@nzembassy.pl

Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame ühendust võtta ka Eesti aukonsuliga Uus-Meremaal.

Aukonsul Wellingtonis:

Hr. Tõnu Loorpärg
Konsulaarpiirkond: Uus-Meremaa
3 Olliver Grove, Waikanae Beach
Waikanae 5036
Postiaadress:
P.O.Box12118, Thorndon, Wellington
Uus-Meremaa
Tel. 64 4 29 31 361
Faks: 64 4 29 31 361
E-mail: estoconz2@xtra.co.nz

Elekter: 230V, 60Hz.

Liaks veel...




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - Wellington


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.