Madagaskari Vabariik - ReisiGuru.eeMadagaskari Vabariik (.mg)

Imeilusal ja huvitaval Madagaskaril on kõigile midagi pakkuda. Aja ja tahtmise olemasolu korral võib sellel suurel ja põneval saarel teha pea kõike - vedeleda erksinise veega randadel, matkata seiklusrikastes vihmametsades, kihutada jõgesid pidi kanuudes ning katsetada mägironimist suurtel rohmakatel kaljudel. Valikuvõimalustest puudu ei tule.

Madagaskari suurim atraktsioon turistide jaoks on sealne loodus. Madagaskaril on üle 20 rahvuspargi, üle 20 looduskaitseala ja mitu rangete kaitsetingimustega kaitseala. Madagaskari loodus on väga omanäoline väga pikaajalise isoleeritult toimunud arengu tõttu – Madagaskari saar lahknes Aafrika mandrist ca 135 miljonit aastat tagasi ja Indiast ca 88 miljonit aastat tagasi.

Madagaskari saare idaosas paiknevad vihmametsad; lääneosas aga valdavalt savannid, kuivad metsad, väikesed kõrbed ja okastaimedega tihnikud. Umbes 90% Madagaskaril elavatest loomaliikidest, sh kõik põlised imetajaliigid, on endeemilised. Saareriigi ilmselt tuntuimaks loomade perekonnaks on leemurid, keda seal elab enam kui 100 liigist ja alamliigist. Saarel on esindatud kaks kolmandikku kõikidest maailmas esinevatest kameeleoniliikidest. Madagaskaril elab linde umbes 300 liigist (neist ca 60% on endeemilised), roomajaid enam kui 250 liigist (üle 90% endeemilised), kahepaikseid enam kui 250 liigist, tigusid enam kui 650 liigist (peaaegu kõik endeemilised). Saarel valitseb väga suur liigirikkus ka vihmausside, ämblikute, liblikate, putukate ja mittemereliste molluskite osas. Madagaskari järvede ja jõgede vetes elavatest kaladest üle 100 liigi on endeemilised.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Madagaskarilt üks kultuuriline objekt ja kaks loodusobjekti. Kultuuriliseks objektiks on Madagaskari keskosas paiknev Ambohimanga kuninglik kõrgendik (Madagaskari elanike tähtsaim kultuurilise identiteedi sümbol). Looduslikud objektid on Madagaskari saare kirdepiirkonna Atsinanana vihmametsad (kuus rahvusparki) ning saare lääneosas paiknev Tsingy de Bemaraha range kaitsereþiimiga looduskaitseala.


Pealinn: Antananarivo
Rahaühik: ariary (MGA)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: malagassi
Rahvaarv: 0 milj.
Suunakood: 261
Ajavöönd: GMT 3
Pindala: 587041 km2
Domeen: .mg
Naabrid: Mosambiik, Komoorid, Mauritius, Reunion, Mayotte


Saareriik Madagaskar asub Aafrika idarannikul India ookeanis, 12. ja 26. lõunalaiuse vahel. Madagaskar asub peamiselt Madagaskari saarel, mis on pindalalt maailma neljas saar. Madagaskar jaguneb ida-lääne suunas kolmeks vööndiks – keskosas on Kõrgplatoo, idaosas on alluviaalne rannikumadalik, lääneosas on madalike, tasandike ja madalate platoode piirkond. Madagaskari rahvastikutihedus on vägagi ebaühtlane – maa idaosa on asustatud suhteliselt tihedalt, kuid lääneosa ja lõunaosa kohati väga hõredalt.

Madagaskari külastamiseks sobivad pea kõik ajaperioodid, välja arvatud jaanuarist märtsini, sest siis valitsevad paljudes piirkondades tugevad vihmasajud ning teed on läbipääsmatud. Sellel ajal on ka suur risk tsüklonitele idas ja kirdes.

Parim aeg kõikjal reisimiseks on kuiv hooaeg maist oktoobrini, kuigi arvestada tuleks siis keskmägedes ja ka osalt Antananarivos võimaliku külma, tuulise ning vihmase ilmaga.

Suvi saare lääne- ja edelaosas on kuum, talvekuudel laotub siin kõikjal sinine taevas, temperatuurid on jahedamad, sadada võib veidi vihma. Suurim sademetehulk langeb maha saare kirdeosas ajavahemikus juulist septembrini.

Keskmine maksimaalne temperatuur on rannikualadel umbes 30 ° C (suvel ka kõrgem), mujal 25 ° C. Talvel võib temperatuur Antananarivos ja mujal mägismaal langeda kuni 10 ° C ja öösel isegi madalamale.

Populaarsemad külastusajad on juulist augustini ning jõuludel ja lihavõttepühadel. Siis on hotellid rahvast pilgeni täis ning hinnad laes.

Madagaskari keskosas pealinna piirkonnas umbes 1200 m kõrgusel merepinnast on päevased keskmised temperatuurid maist septembrini 20 °C – 23 °C ja oktoobrist aprillini 25 °C – 28 °C. Öised keskmised temperatuurid on maist kuni oktoobrini 10 °C – 13 °C ja novembrist kuni aprillini 15 °C – 17 °C. Üldjuhul ei kerki temperatuurid kõrgemale kui 35 °C ega lange madalamale kui 2°C. Sademeid on aastas peaaegu 1400 mm. Seejuures jagunevad sademed kuude vahel väga ebaühtlaselt. Maist septembrini on sajab igas kuus vähem kui 20 mm. Aprillis ja oktoobris on sademeid 50–70 mm. Novembrist märtsini sajab igas kuus 170–300 mm. Aastas on üle 130 sajupäeva. Kõige enam sajupäevi kuus (17–20) on detsembrist märtsini.

Madagaskari loodeosas Mahajanga linna piirkonnas rannikul on päevased keskmised temperatuurid aastaringselt 30 °C – 33 °C. Öised keskmised temperatuurid on maist kuni oktoobrini 21 °C – 22 °C ja novembrist kuni aprillini 23 °C – 24 °C. Sademeid on aastas peaaegu 1500 mm. Seejuures jagunevad sademed kuude vahel väga ebaühtlaselt. Maist septembrini on sajab igas kuus vähem kui 10 mm. Aprillis ja oktoobris on sademeid 20–50 mm. Novembris on sademeid 120 mm, märtsis ja detsembris 240 mm, veebruaris 350 mm ja jaanuaris 440 mm. Vaatamata suurele sademetehulgale on aastas ainult 75 sajupäeva. Maist septembrini on keskmiselt üks sajupäev kuus. Kõige enam sajupäevi kuus (16–17) on jaanuaris ja veebruaris. Keskmine suhteline õhuniiskus on detsembrist märtsini üle 80% ja juunist septembrini pisut enam kui 60%.

Reisimisel Madagarkarile on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Madagaskari saatkonnast Berliinis.

Madagaskari saatkond Berliinis:

Seepromenade 92, D-14612 Falkensee, Berliin
Telefon: (+49) 3322 2314 0
Faks: (+49) 3322 231429
E-post:madagaskar-botschaft@online.de
www.botschaft-madagaskar.de

NB! Jaanuaris 2009 Madagaskaril alanud poliitilised rahutused tõid kaasa rahvarohkeid demonstratsioone ja vägivalda. Poliitiline olukord Madagaskaril on endiselt ebastabiilne, mistõttu tuleks vältida võimalikke rahvakogunemisi. Plaanides reisida Madagaskarile on soovitav jälgida kohapealset poliitilist olukorda ja meediat.

Soovitame säilitada ettevaatlikust oma isiklike asjade eelkõige rahvarohketes kohtades ning vältida pimedal ajal üksi liikumist.

Madakaskaril võib esineda troopilisi tsükloneid peamiselt jaanuarist märtsini. Soovitame jälgida ilmateadet ning vajadusel juhinduda kohapealsete võimude korraldustest.

Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi eelnevalt teha ja kuidas vältida võimalikke terviseriske.

Elekter: 127/220V, 50Hz.




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - Antananarivo


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.