Nicaragua Vabariik - ReisiGuru.eeNicaragua Vabariik (.ni)

Kahe ookeani – Atlandi ja Vaikse – vahele jäävas Nicaraguas on nii maismaal kui ka ranniku lähedal meres aastaringselt väga soe. Kuna maismaa ja mere temperatuurid on sarnased, on see ideaalne paik meres ujumise nautijatele. Nicaragua imekaunis rannajoon on enam kui 900 km pikkune. Maa edelaosas asuv, enam kui 8 tuhande km2 suurune Nicaragua järv on kogu Kesk-Ameerika suurim.

Vaatamata oma suhteliselt väikesele pindalale ja rahvaarvule võib Nicaraguas kohata väga mitmesugust huvitavat kultuuri – Vaikse ookeani äärsed alad on rikkaliku hispaania päritolu kultuuriga (kus esikohal on muusika ja folkloor) ning Kariibi mere äärsed alad Kariibi mere saartele omase kultuuriga (olles sarnane näiteks Jamaical kohatavaga). Mõnel pool maapiirkondades võib aga kohata ka ehedat indiaanikultuuri ja kuulda indiaani keeli. Mitmel pool Nicaraguas saab imetleda koloniaalset arhitektuuri.

Kuna välisturiste on Nicaraguas keskmiselt (aastas ca 1 miljon ehk oluliselt vähem kui Eestis), sobib see paik ideaalselt ka neile, kes tahavad naudingutest osa saada rahus, ilma liigse läheduses oleva rahvamölluta. Piirkonna võlu suurendavad Eesti turisti seisukohast väga soodsad kohalike kaupade ja teenuste hinnad.

Nicaragua on üks väheseid riike Kesk-Ameerikas, kus mitmel pool (eeskätt Kariibi mere äärsetel aladel, mis kunagi olid inglaste valduses) saab lisaks hispaania keelele hästi hakkama ka inglise keelega.


Pealinn: Managua
Rahaühik: córdoba (NIO)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania
Rahvaarv: 0 tuh.
Suunakood: 505
Ajavöönd: GMT -6
Pindala: 130370 km2
Domeen: .ni
Naabrid: Honduras, Costa Rica


Nicaragua asub Kesk-Ameerikas, 11. ja 15. põhjalaiuse vahel. Kuna maa asub ekvaatorile suhteliselt lähedal, on aasta läbi keskmine temperatuur enam kui 26°C. Ranniku lähedal meres võib temperatuur tõusta enam kui 30°C-ni. Maismaa ja rannikulähedase mere temperatuur vahe on päevasel ajal enamasti vähem kui 5°C. Kesk-Ameerika väikeriikidest on Nicaragua pindalalt suurim. Elanike tihedus on seal aga piirkonna üks väiksemaid.

Eestiga võrreldes on Nicaragua väga niiske maa - enamuses Nicaraguast sajab aastas 2000–3000 mm. Mõnel pool läänerannikul on sademeid isegi enam kui 3000 mm ja mõnel pool idapoolsetel aladel alla 2000 mm aastas. Vaikse ookeani rannikul on vihmaperiood maist novembrini, septembrist oktoobrini sajab kõige rohkem ning sellel ajal tulevad ka merekilpkonnad randa pesitsema.

Turismi tipphooaeg on detsembrist märtsini, mis on ka parim aeg külastamiseks.

Eesti kodanik võib turismi eesmärgil Nicaraguas viibida viisavabalt kuni 90 päeva. Riiki sisenemisel peab pass kehtima vähemalt veel 6 kuud. Täpsema info saamiseks riiki sisenemise tingimuste kohta ja muudel eesmärkidel viisa taotlemiseks soovitame pöörduda lähima Nicaragua saatkonna poole Kopenhaagenis:

Nicaragua saatkond Taanis:

Kastelsvej 7, ground floor, 2100 Copenhagen
Tel: (45) 35 55 48 70
Fax: (45) 35 55 48 75
E-mail: embajada@emb-nicaragua.dk

Ettevaatust:

Riigis võib esineda poliitilisi demonstratsioone. Eesti Välisministeerium soovitab vältida suuri poliitilisi kogunemisi, kuna need võivad muutuda kergesti vägivaldseks. Seni toimunud meeleavalduste käigus on tekitatud teesulge ja takistatud tavapärast liiklemist.

Sõltuvalt sündmuste arengust võidakse ette hoiatamata sulgeda Nicaragua maapiir Hondurasega. Kui teie reisiplaan näeb ette reisimist Nicaraguast Hondurasesse, on soovitav olukorda pidevalt jälgida ning ohumärkide tekkides koheselt konsulteerida oma reisibürooga.

Hea Teada:

Vihmaperiood on Nicaraguas enamasti maist kuni novembrini, ühtides Kariibi mere piirkonnas orkaanide põhiperioodiga. Tsüklonite tekkeperioodiks on enamasti juuni kuni november. Tugevad vihmasajud ja tormid võivad maapiirkondades tekitada maalihkeid ja suuremaid üleujutusi. Vihmaperioodil riigis ringireisides tuleks kindlasti eelnevalt konsulteerida kohalike olusid tundva reisibürooga.

Nicaragua asub vulkaaniliselt ja seismiliselt aktiivses piirkonnas.

Ettevaatust liikluses. Põhiteed on Nicaraguas halvasti valgustatud või üldse valgustamata ning sõidukitel ei tööta sageli suuna- ja/või pidurituled. Eiratakse ka valgusfoori tulede tavapärast tähendust. Jalakäijana tuleks kindlasti vältida pimedal ajal teedel liikumist.

Tavapärast ettevaatlikust oma asjade suhtes tuleks säilitada nii Managuas kui suuremates linnades. Tähelepanelik tuleks olla ühissõidukites ja bussiterminaalide ümbruses, kus sageli tegutsevad taskuvargad.

Uimastite omamine ja nendega kauplemine on rangelt keelatud ning sellega kaasnevad karmid karistused.

Ettevaatust Vaikse ookeani rannikul ujumisel. Rannikul esineb tugevat lainevoolust, mis võib ohtlik olla ka kogenud ujujale.

Arstiabi ei pruugi kõikjal riigis olla ootuspärasel tasemel. Esmaabi osutamisel võidakse ka riiklikus haiglas koheselt sisse nõuda sularaha meditsiinitarvikute ja ravimite eest. Tuleks arvestada, et kohalik meditsiinipersonal ei pruugi rääkida inglise keelt, mistõttu tuleks abi saamise kiirendamiseks kaasa võtta hispaania keelt rääkiv isik. Manaquas on olemas ka tasulisi erahaiglaid ja kliinikuid.

Nicaragua lääneosas on hõredasti asustatud piirkondi, kus võimudelt abi saamine (näiteks korrakaitse vajadusteks) võib olla raskendatud. Mõnel pool hõredasti asustatud aladel ei oska kohalikud elanikud ka ühtegi keelt peale kohaliku indiaanikeele.

Elekter 120 V 60 Hz. Eeskätt Nicaragua lääneosas on piirkondi, kus elektrivarustus sisuliselt puudub.

Lisaks veel...




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - Managua


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.