Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 475€ või 16 € / kuus

Puhkus Tenerifel! Madalaima hinna garantii broneerimiseks kuni 31.07

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
SEIKLUSREIS   al. 1 090€ või 36 € / kuus

Jalgrattereis Transilvaanias

&Moments Seiklus- ja Elamusreisid
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 1 899€ või 62 € / kuus

UNUSTAMATU USBEKISTAN

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 319€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Talvised puhkusereisid veel kuni 50% soodsamad!

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Itaalia Maaliline Lago Maggiore ja lummavad Borromeo saared Itaalias

Maaliline Lago Maggiore ja lummavad Borromeo saared Itaalias


Itaalia (.it)

2014.11.04 08:12
Autor: ReisiGuru.ee

Lago Maggiore (itaalia keeles „suurem järv“) on järv Põhja-Itaalias ja vähesel määral ka Šveitsis. Pikliku kujuga järve pikkus on ca 64 km, laius valdavalt 3–5 km (suurim laius 10 km), pindala ca 212,5 km², suurim sügavus 372 m ja keskmine sügavus 177,4 m. Järv asub Šveitsi Alpides, merepinnast 193 meetri kõrgusel ja järve kaldal asub ühtlasi Šveitsi kõige madalam punkt. Lago Maggiore on suuruselt teine järv Itaalias.

Lago Maggiore

Panorama of Lake Maggiore from Poggio Sant'Elsa, Laveno-Mombello, Varese. Autor: Massimo Telò

Lago Maggiorelt ja tema kallastelt avaneb suur hulk imeliselt kauneid vaateid, sest järve ümbritsevad mitmest ilmakaarest kõrged mäed. Järve vahetus loodepoolses naabruses asub merepinnast 2188 m kõrgune Gridone mägi. Selle vastas teisel pool järve asub merepinnast 1962 m kõrgune Tamaro mägi. Järve idapoolse keskosa naabruses asub merepinnast 1237 m kõrgune Nudo mägi ja selle vastas teisel pool järve merepinnast 1492 m kõrgune Mottarone mägi. Järvelt näha olev kõrgeim mägi on järvest ca 50 km kaugusele lääne poole jääv merepinnast 4634 m kõrgune Dufourspitze (itaalia Monte Rosa).

Lago Maggiore

View from Brione sopra Minusio over Locarno, Ascona and the Lake Maggiore. Autor: Glenn Steiger (Switzerland)

Järve kaldad muudab kauniks ka sealne taimestik, sest Lago Maggiorel valitseb aastaringselt pehme vahemereline kliima. Aastakeskmine temperatuur on järve ääres ca 15,5 °C. Järve veetemperatuur on juulis ja augustis 20–22 °C. Sademeid esineb kõige enam mais ja kõige vähem talvekuudel. Päikeselisi tunde on aastas enam kui 2300. Järve kallastel kasvavad mitmed subtroopilised taimed, sh palmid, sidrunipuud, oleandrid, kameeliad.

Lago Maggiore

Isola Bella, Borromean Islands, Lake Maggiore (Italy). Autor: Mbdortmund

Turistide seas on järve läänekallas oluliselt populaarsem kui idakallas. Selle üheks põhjuseks on asjaolu, et läänekaldalt pääseb paremini järvel asuvate Borromeo saarteni. Vahetult järve kallastel asuvad maanteed on hingematvalt kaunite vaadetega nii järvest lääne- kui ka ida pool. Suurematest või tuntumatest asulatest paiknevad järve läänekaldal Verbania (32 tuhat elanikku), Arona (15 tuhat elanikku), Cannobio (5,2 tuhat elanikku), ja Locarno (Šveitsis, 15,7 tuhat elanikku) ning idakaldal Laveno-Mombello (8,9 tuhat elanikku) ja Luino (14,2 tuhat elanikku). Järve lõunapoolsel idakaldal Angera väikelinnas (5,6 tuhat elanikku) asub mäe tipus huvitav 13. sajandil ehitatud kindlus Rocca Borromeo di Angera (tuntud ka kui Rocca d'Angera). Kindluses asub muuhulgas nukumuuseum, kus vanemad nukud on pärit 18 sajandist.

Lago Maggiore

Rocca di Angera. Autor: Torsade de Pointes

Lago Maggiores asub hulgaliselt saari. Eriti maalilised on neist järve lõunapoolses osas asuvad Borromeo saared (nimetatakse vahel ka Borromeo paradiisisaarteks), mis koosnevad kolmest saarest ja kahest laiust. Järve kaldast ca 400 m kaugusele jääv Isola Bella saar (6,4 ha) on peaaegu täielikult 17. sajandist pärineva uhke Palazzo Borromeo lossi ning seda ümbritseva maalilise itaalia stiilis korrapärase aia päralt. Aias on hulk purskkaeve, skulptuure, grotte. Saarel asub ka väike kaluriküla. Isola Bella on väga populaarne turistide seas. Saarel on kevadest sügiseni regulaarne väikelaevaühendus Stresaga, Lavenoga, Pallanzaga ja Intraga. 2015. a. on saar (nagu ka Isola Madre) turistidele avatud 20. märtsist 25. oktoobrini 09.00.–17.30. (viimane sissepääs).

Lago Maggiore

Veduta del Lago Maggiore dai giardini dell'Isola Bella. Autor: MarkusMark

Isola Madre saarel (ca 7 ha) asub väike loss ja 18. sajandi lõpus rajatud inglise stiilis botaanikaaed. Viimases kasvavad muuhulgas küpressid, kameeliad, rododendronid, kontpuud, magnooliad, palmilised (milledest vanemad on ca 125 aastased). Botaanikaaias elavad ka papagoid, kanaarilinnud, faasanid. Saarel on väikelaevaühendus Stresaga.

Lago Maggiore

Isola Madre (Stresa), Lake Maggiore, Italy. Autor: Daderot

San Giovanni saarel (0,4 ha) paikneb Arturo Toscaninile kuulunud villa. Isole dei Pescatori ehk Isola Superiore saarel (3,4 ha) asub väike kalurikülake. Isola Bella ja Isola dei Pescatori vahel paiknev ca 200 m2 suurune Malghera laid on inimasustuseta.

Kui olete Itaalias asuvat asuvat Lago Maggiored külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused: