Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
SEIKLUSREIS   al. 1 090€ või 36 € / kuus

Jalgrattereis Transilvaanias

&Moments Seiklus- ja Elamusreisid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 475€ või 16 € / kuus

Puhkus Tenerifel! Madalaima hinna garantii broneerimiseks kuni 31.07

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 319€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Talvised puhkusereisid veel kuni 50% soodsamad!

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 1 899€ või 62 € / kuus

UNUSTAMATU USBEKISTAN

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Maroko Marrakesh – Aafrika üks populaarsemaid turismisihtpunkte

Marrakesh – Aafrika üks populaarsemaid turismisihtpunkte


Maroko (.ma)

2013.11.22 10:59
Autor: ReisiGuru.ee

Maroko läänepoolses keskosas Atlase mäestiku jalamil Sahara kõrbe naabruses asuv Marrakesh on ajalooliselt olnud Maroko tähtsamate linnade seas. Kaasajal kuulub Marrakesh Aafrika populaarsemate turismisihtkohtade hulka ja Marrakeshi vanalinn UNESCO maailmapärandi nimistusse. Marrakeshi turismiga seotud peamisteks märksõnadeks on kauplemine, ajalugu ning berberite ja araablaste põimunud kultuur.

Marrakesh

Mendicant musician playing the guimbri. Autor: Ahron de Leeuw

Marrakeshi ilmselt tuntuimaks kohaks on Jemaa el-Fnaa väljak. See on ühest küljest ulatuslik kauplemispaik ja kogu linna erinevate tegevuste keskpunkt, teisalt aga sild mineviku ja oleviku vahel. Jemaa el-Fnaa kärarikkal väljakul võib etendusi andmas kohata nii isehakanud kui ka professionaalseid muusikuid, akrobaate, mustkunstnikke, jutuvestjaid, loomataltsutajaid ja teisi meelelahutajaid.

Marrakesh

Marrakech city, Jemaa-el-Fna market. Autor: Massimo Telò

Omaette huviväärsus ja miks mitte ka kasulike ostude tegemise paik on Marrakeshi berberi turg (souk) – suurim omanäoline Marokos. Sellelt mitmetest väikestest eraldatud turukestest koosnevalt turult võib leida väga erinäolist kaupa alates berberi käsitööst kuni kaasaegse elektroonikani.

Marrakesh

Carpets in Marrakech. Autor: Donar Reiskoffer

Linna ajaloolise tähtsuse tõttu võib Marrakeshis näha palju huvitavat ajaloolist arhitektuuri. Linnamüür, mis põhiosas ehitatud 12. sajandil, on 19 km pikkune. Müür on kuni 5,8 m kõrgune ja selles on 20 väravat ja umbes 200 torni.

Marrakeshis tuntuim palee on 16. sajandi teisel poolel ehitatud El-Badi palee. Selles hoones oli kunagi umbes 360 rikkalikult kaunistatud ruumi ja pooleteise hektari suurune siseõu. Palee üheks eeskujuks oli Hispaanias Grenadas asuv kuulus Alhambra palee. 17. sajandil lõhuti El-Badi palee osaliselt maha ja selle materjale kasutati teise palee ehitamisel. Vaatamata kunagisele hävitustööle on El-Badi siiski ka kaasajal suursugune. Kunagist võimsust on viimaste aastate ulatuslike rekonstrueerimistöödega püütud ka mõnevõrra taastada. Muuhulgas toimub El-Badis igal aastal Marrakeshi folkloorifestival. Marrakeshi teine kuulus suursugune ehitis on Kuninglik palee ehk Dar el-Makhzen, mis asub El-Badi pale vahetus läheduses. Kuninglik palee ehitati algselt 12. sajandil ning mõnevõrra ümber 16. ja 17. sajandil. Kahjuks on ehitis kaasajal eravalduses ega ole turisidele avatud.

Marrakesh

El Badi Palace in Marrakesh, Morocco. Autor: Bjørn Christian Tørrissen

Marrakeshi huviväärsuste hulka kuuluvad mitmed ajaloolised aiad. 12. sajandi esimeses pooles rajatud Menara aiad asuvad linna lääneosas Atlase mäestiku jalamil. Aia keskel paikneb umbes 200 m pikkune ja enam kui 150 m laiune tiik. 400-l hektaril asuv Agdali aed on algselt rajatud samuti 12. sajandil. Selles aias on muuhulgas huvitav aprikoosi-, apelsini-, sidruni-, granaatõuna- ja oliivipuude kollektsioon. Viielt kontinendilt pärit mitmekülgse taimekollektsiooniga Majorelle (botaanika)aed on turistidele avatud alates 1947. See aed on kuulus oma kaktusekollektsiooni, purskkaevude ja seal elutsevate enam kui 10 endeemilisest liigist lindude poolest. Majorelle aias asub ka islami kunsti muuseum. Marrakeshi teine laiemalt tuntud muuseum on Dar Si Said Museum – kunstimuuseum, mida peetakse Maroko parimaks.

Marrakesh

The Jardin Majorelle at Marrakesh, Morocco, has been developed over the years by Jacques Majorelle, Pierre Berge, and renowned French fashion designer Yves Saint Laurent. Autor: David Stanley

Marrakehis on ka mitmeid vanu ja huvitavaid mošeesid. Linna suurim ja tuntuim, Koutoubia mošee, on ehitatud 12. sajandi teises pooles. Sellel punakatest tellistest ja liivakivist ehitatud hoonel on 77 m kõrgune minarett. Samuti 12. sajandil ehitatud Ben Youssefi mošee on tuntud oma rohelist värvi katuse ja roheliste dekoratsioonide tõttu.

Marrakesh

Marrakesh, Ben Youssef Medersa

Marrakeshi külastades tuleb arvestada, et suvel on seal vägagi kõrged temperatuurid. Marrakeshi keskmised päevased temperatuurimaksimumid on novembrist aprillini 18 °C–24 °C, mais ja oktoobris 27 °C–28 °C ning juunist septembrini 33 °C–37 °C. Öised keskmised temperatuurimiinimumid on novembrist aprillini 6 °C – 11 °C, mais ja oktoobris 13 °C–14 °C ning juunist septembrini 16 °C–20 °C. Sademeid on aastas keskmiselt umbes 280 mm ja need jaotuvad kuude lõikes ebaühtlaselt. Juunist septembrini on sademeid igas kuus alla 7 mm. Ülejäänud kuudel on sademeid 25–40 mm. Aastas on keskmiselt 60 sajupäeva, sh novembrist aprillini 6-8. Päikeselisi tunde on aastas ca 3130, sh juulis üle 330.Kui olete Marokos asuvat Marrakeshi külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused: