Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 475€ või 16 € / kuus

Puhkus Tenerifel! Madalaima hinna garantii broneerimiseks kuni 31.07

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 319€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Talvised puhkusereisid veel kuni 50% soodsamad!

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 1 899€ või 62 € / kuus

UNUSTAMATU USBEKISTAN

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
SEIKLUSREIS   al. 1 090€ või 36 € / kuus

Jalgrattereis Transilvaanias

&Moments Seiklus- ja Elamusreisid
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Šveits Trifti sild – Alpide pikim ainult jalakäijatele mõeldud rippsild

Trifti sild – Alpide pikim ainult jalakäijatele mõeldud rippsild


Šveits (.ch)

2012.12.27 10:26
Autor: ReisiGuru.ee

Trifti sild (saksa keeles Triftbrücke) asub Šveitsis Berni kantonis Gadmen’i küla lähedal. Silla pikkuseks on 170 m, laiuseks 0,8 m, sügavuseks 1,4 m ja ta paikneb umbes 100 m kõrgusel sealsest maapinnast ning enam kui 1700 m kõrgusel merepinnast. Trifti rippsild on mõeldud kasutamiseks üksnes jalakäijatele. Sild ületab kohta, kus 2002.a. Trift’i liustiku sulamise tõttu tekkinud Triftsee järv läheb üle Trifti jõeks. Silda kasutab aastas umbes 20 tuhat inimest – valdavalt need, kes soovivad minna vaatama Trift’i liustiku. Viimane on umbes 5 km pikkune. 30 aastat tagasi oli Trift’i liustiku pindala enam kui 16 km2, kuid nüüdseks on osa liustikust ära sulanud.

Thisisbossi

View of the Trift Bridge, Gadmen, Switzerland. Autor: Thisisbossi

Praegune Trifti rippsild rajati 2009.a. kevadel. Silla ehitamiseks kasutati muuhulgas umbes 5 km terastrosse. Silla metallosad kaaluvad kokku umbes 7500 kg. Enne praegust silda oli samas piirkonnas 2004.a. ehitatud sild. Vana sild oli olnud 101,6 m pikkune ja asetsenud maapinnast ca 70 m kõrgusel. Vana sild oli esmalt rajatud selleks, et Trifti liustiku piirkonnas saaks teha vajalikke elektrimontaažitöid. Alles peale silla valmimist selgus, et sild võib olla huvipakkuv ka Trifti liustikku näha soovivate turistide jaoks.

Uus sild ehitati vanast pikem ja asetati maapinnast kõrgemale seetõttu, et vana sild ei olnud väga hõlpsasti ligipääsetav. Seevastu uus sild on kergesti ligipääsetav silla mõlemast otsast. Vana sild ei olnud kõige õnnestunum ka oma konstruktsioonilt, sest kippus tugevamate tuultega sattuma tuulekeerisesse, väga tugevalt õõtsuma ja muutuma seetõttu ohtlikuks. Praegune sild on alla poole kaldu olev vabalt rippuv sild. Silla idapoolne ots paikneb läänepoolsest otsast umbes 16 m kõrgemal. Valitud konstruktsioonitüüp võimaldab hästi neutraliseerida piirkonnas aeg-ajalt esinevate tugevate tuulte mõju. Muuhulgas on uue silla puhul paremini läbi mõeldud ka silla ankurdamine. Trifti silla eeskujuks olid mitmed Nepalis mägedes paiknevad rippsillad.

Thisisbossi

View of the Trift Bridge, Gadmen, Switzerland. Autor: Thisisbossi

Trifti sillale lähim küla on loode pool asuv Gadmen, kus elab vähem kui 250 elanikku. See küla paikneb samuti Trifti jõe (saksa keeles Triftwasser’i) ääres. Suurematest asulatest on Trifti sillast linnulennult ca 14 km kaugusel lääne pool ca 4700 elanikuga Meiringen ehk koht, kus asub Sherlock Holmes’i muuseum ja –monument ning mille lähedale asuvad Aare jõgi, Aare kuristik ja Reichenbachi joad ehk joad, kuhu kuulus Sherlock Holmes’i tegelaskuju ühes jutustuses olevat tõugatud. Šveitsi pealinn Bern (125 tuhat elanikku) jääb Trifti sillast linnulennult ca 75 km kaugusele loodesse. Šveitsi suurim linn Zürich (394 tuhat elanikku) jääb Trifti sillast linnulennult samuti umbes 75 km kaugusele, kuid kirde poole.

Thisisbossi

Triftbrücke. Autor: Kwo wiki

Trifti rippsild asub 5959 km2 suuruse pindalaga Berni kantonis Interlaken-Oberhasli ringkonnas (1229 km2. peaaegu 47 tuhat elanikku). Kogu Berni kanton on turisti jaoks huvitav, sest seal asub mitmesuguseid erinevaid huviväärsusi. Berni kantoni kõrgeim punkt on merepinnast 4274 m kõrgusel asuv Finsteraarhorn’i mäetipp (järsu püramiidi kujuline, mäge ümbritsevad liustikud). Muuhulgas asub Berni kantonis üle 70 kindluse või kindluse vareme. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Berni kantonist Berni vanalinn ning osa Šveitsi alpidest Jungfrau-Aletsch’i piirkonnas.

Kui olete Šveitsis asuvat Trifti silda ületanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused: